utorok 2. júna 2015

Noha robota InMoov - diely a návod na stavbu (InMoov Foot. Parts to print & instructions)

- Tati! Prečo má ten robot ploché nohy?
- Lebo som mu také navrhol.
- ...?..  :-)


 Tu sú zverejnené diely na stavbu nôh robota, ktoré som navrhoval už asi rok. Zatial publikujem iba chodidlo. (ďaľšie diely neskôr...)


Návod na montáž:
Vytlačte hlavné dve časti chodidla  foot_mainPart31.stl  a foot_Fingers20.stlSpojte ich pomocou závitovej tyče M6, dlhej zhruba 115mm a dvoch matíc M6. Alebo pomocou dvoch skrutiek M6. (nie je na obrázku)


Odspodu priskrutkujte  diel footHolderFront_LowerTall12.stl, potom doňho vložte ložisko.
Treba použiť ložiská z kolieskových korčúl veľkosti 608 (stačia tie najlacnejšie, ale ak chcete zainvestovať a použijete drahšie....).
Ložisko zvrchu upevnite pomocou dielou  footHolderFront_Upper13.stl podľa obrázku.

Tak isto poskladajte druhý (predný) držiak ložiska .

Priskrutkujte diel innerRingGear6.stl  podľa obr.Zoberte servo štandardnej veľkosti (napríklad TowerPro MG995 ) a upravte ho na 'continuous rotary servo'. Na výstupný hriadeľ serva namontujte ozubené koleso innerRingGearOnServo10.stl
 Potom servo primontujte do dielu Ankle10.stl. Pripravte si oceľovú závitovú tyč priemeru M8 a dĺžky okolo 105mm. Tyč priskrutkujte do Ankle10.stl podľa obrázku. 
Spojte diely, ktoré ste práve zložili dokopy
 Zoberte daľšie servo štandardnej velkosti (neupravené servo),  primontujte na ňho štandardnú páčku (dodávanú so servom). Servo primonujte do  prednej časti dielu  foot_mainPart31.stl.
Pomocou dielu FingersTendon1.stl  prepojte diel foot_Fingers20.stl a servo podľa obrázku.
 Nadnes Hotovo,

Diely sú zverejnené tu: (...do tlačenia, priatelia.)
http://www.thingiverse.com/thing:861209


1 komentár:

  1. Very nice work exactly than i need for my robot i have same idea mécanique but it is for small robot not forvinmoov human size so i adap your pieces for drill motor thank you for your work

    OdpovedaťOdstrániť